Autor: Vlatka Jeras, 22. 1. 2013. 09:33

Ukoliko ste se ikad pitali kako spojiti humanost i ekologiju odgovor možete potražiti u OŠ Jure Kaštelana. Naši učenici to vrlo vješto rade. Ove školske godine ponovo  su se uključili u projekt „Plastičnim čepovima do skupih lijekova“. Udruge oboljelih od leukemije i limfoma (UOLL) sredstva prikupljena ovom akcijom koristi za kupovinu  potrebnih lijekova.

Prikupljanje starog papira, osim što je ekološki važno,  također može biti i akcija kojom izražavamo humanost. Više o akciji možete pročitati u Čarobnoj fruli.

Dolaze blagdani i vrijeme darivanja.  Darujte odjeću, obuću i kućni tekstil koji više ne trebate udruzi Humana nova. Mi smo to već učinili 22. i 23.11.2017. Više možete pročitati u časopisu Čarobna frula.

Međunarodno natjecanje Dabar bez granica u našoj školi drugu godinu zaredom.

Voditeljice školskog ekoprojekta predstavile su realizaciju projekta „MI jedemo odgovorno“ na Međunarodnoj konferenciji u Artiču, Slovenija. Više o konferenciji možete pročitati u Čarobnoj fruli.

Marina Lucin i Zdravka Ciglenečki

Dragi učenici, roditelji i prijatelji Osnovne škole Jure Kaštelana!

Sigurno već znate da ove godine naša škola slavi 50. rođendan i mi smo, naravno, odlučili to dostojno proslaviti.

Jedan od obljetničkih projekata odnosi se na digitalizaciju našega školskoga časopisa Čarobna frula. Zato danas 8. rujna, na Međunarodni dan pismenosti, radosno objavljujemo poveznicu naših internetskih novina kao 25. kronološki i prvi digitalni broj.

Skrolajte, klikajte i čitajte nas na www.čarobna-frula.hr

Broj, koji ćemo nastojati redovito ažurirati i koji vam donosi rođendansku temu broja, zaključujemo potkraj siječnja 2018., u skladu s propozicijama LiDraNo natjecanja za novinarski izraz, no ne brinite se. Odmah ćemo  pokrenuti novi, 26. broj.

Srdačan pozdrav,

Uredništvo Čarobne frule

28.1. obilježava se Europski dan zaštite osobnih podataka. Tim povodom objavljujemo brošure i letke Agencija za zaštitu osobnih podataka s ciljem boljeg upoznavanja sa problemima koi se mogu pojaviti i načinima kako ih spriječiti.

Privatnost djece

10 koraka protiv govora mržnje na internetu

Zaštita osobnih podataka djece na internetu

Ne budi meta kradljivaca identiteta

Zaštita osobnih podataka djece na društvenim mrežama

Moja Fejs priča

Pravilnik o kriterijima za izricanje pedagoših mjera koji je stupio na snagu 10.9.2015. možete pronaći ovdje.

Zaštita privatnosti na Facebooku

« Lipanj 2017 »