Poštovani roditelji,

s velikim veseljem Vas obavještavam da ćemo ove godine na našoj školi, po prvi puta, organizirati polaganje ispita za mlade u poznavanju njemačkog jezika.

Radi se o ispitu Goethe – Zertifikat:

Fit in Deutsch 1 (za šeste razrede) i

Fit in Deutsch    (za osme razrede).

Ispit Fit in Deutsch 1 zahtijeva poznavanje jezika na stupnju A1, dok ispit Fit in Deutsch zahtijeva poznavanje jezika na stupnju A2 na šestostupanjskoj ljestvici kompetencija Zajedničkog europskog referentnog okvira za jezike i ispituje kompetencije čitanja, slušanja, pisanja i usmenog izražavanja.

Svi učenici, koji su redovito pisali domaće zadaće, bili aktivni na satu i učili riječi, trebali bi biti u stanju položiti taj ispit. Gradivo ispita Fit in Deutsch 1 obuhvaća gradivo 4., 5. i 6. razreda (A1) dok Fit in Deutsch (A2) obuhvaća gradivo od 4. do 8. razreda.

Sigurna sam da bi spoznaja, da je njihovo poznavanje njemačkog jezika međunarodno priznato i certificirano, djelovalo pozitivno na motivaciju učenika koji uče njemački jezik.

Stoga, omogućimo im tu radost!

Sve potrebne informacije o ispitu možete naći u priloženom dokumentu.

Planiramo organizirati ispit u svibnju i već sad ga moramo prijaviti stoga Vas molim da mi učenici do najkasnije 30.11. jave, žele li pristupiti ispitu.

Ukoliko imate pitanja, slobodno mi se javite na mail marija.santek5@skole.hr .

Srdačan pozdrav

Marija Šantek, mag. educ. philol. germ.

Priloženi dokumenti:
FIT IN DEUTSCH.pdf