Autor: Vlatka Jeras, 22. 1. 2013. 09:33

Upisi učenika u 1. razred šk.god.2018./19.

Upis učenika u 1. razred školske godine 2018./19. obavit će se 14. i 15.6. od 9:00-12:00 i 15:00-18:00, a u subotu 16.6. od 9:00-12:00 u prostorijama škole.

Poštovani učenici i roditelji,

u subotu 9.6.2018. kod fontana će se održati Dan Gradske četvrti Trnje. Pozivamo sve stanovnike Savice i ostalih dijelova Trnja, te sve koji se tako osjećaju da dođu taj dan na obilježavanje Dana Trnja.

Otvoreni dan Šumarskog instituta Jastrebarsko

Učenici naše osnovne škole već tradicionalno odlaze u posjet Otvorenom danu Šumarskog instituta u Jastrebarskom. Tko su i ove godine  17.5. učenici 1.b u pratnji učiteljica Marine Lucin i Zdenke Seme Pašić kao i i članovi Učeničkog ekoodbora u pratnji pedagogice Zdravke Ciglenečki  obišli Šumarski institut. Oduševili smo se dobrom organizacijom te mnogo naučili na različitim postajama koje su priredili i osmislili djelatnici Instituta i njihovi gosti. Više o posjetu možete pročitati u časopisu Črobna frula.

Poštovani roditelji i učenici 8.-ih razreda,

objavljene su publikacije za upis u srednju školu. Više informacija možete naći na www.upisi.hr

Poštovani roditelji i učenici 8.-ih razreda

U suradnji s Hrvatskom akademskom i istraživačkom mrežom (CARNET) predstavnici Ministarstva znanosti i obrazovanja za sve učenike koji upisuju I. razred srednje škole u školskoj godini 2018./2019. organiziraju informativni webinar na temu provedbe ovogodišnjih elektroničkih prijava i upisa u srednje škole. Webinar je planiran za četvrtak, 24. svibnja 2018., od 13:00 do 14:30 sati i bit će dostupan na poveznici https://www.youtube.com/channel/UC56wb5AjIa2kA1okBZX_csg/live . Snimka informativnog webinara bit će postavljena na mrežnim stranicama CARNET-a i www.upisi.hr

Poštovani,

Na zamolbu Agencija za odgoj i obrazovanje te Ministarstva znanosti i obrazovanja i Ministarstva zdravstva želimo informirati naše učenice i učenike o mjerama za smanjenje rizika od pojave Legionelle (legionarske bolesti). Relevantne informacije o mjerama za smanjenje rizika od pojave Legionelle (legionarske bolesti) možete pronaći na poveznici: https://www.hzjz.hr/sluzba-epidemiologija-zarazne-bolesti/preventivne-mjere-za-smanjenje-rizika-od-legionarske-bolesti-u-hotelukampumarini/ ili se možete obratiti Službi za epidemiologiju Zavoda za javno zdravstvo u Vašoj županiji i/ili Službi za epidemiologiju zaraznih bolesti Hrvatskog zavoda za javno zdravstvo.

Poštovani roditelji,

Zbog sve većeg upita roditelja još jednom vas želimo obavijestiti kako je 30.4.2018. nenastavni dan. Nastava se nakon vikenda (28. i 29.4.2018.) nastavlja u srijedu 2.5.2018. prema rasporedu.

Poštovani,

Zadnji dan humanitarne akcije prikupljanja rabljene odjeće i kućnog tekstila je ponedjeljak, 23.4.2018. Akcija je u organizaciji udruge Humane nove. Molimo vas da se uključite!

Poštovani,

Sedmi po redu Znanstveni piknik održati od 25. - 27. svibnja 2018. na jezeru Jarun u Zagrebu (na Otoku Univerzijade). I ove godine program piknika će se sastojati od niza zanimljivih radionica, prezentacija, kazališnih edukacijskih predstava, znanstvenih zabavnih programa koje provode brojne udruge, znanstevne institucije, osnovne i srednje škole te pojedinci zaljubljenici u znanost iz Hrvatske i inozemstva. Na slijedećem linku nalazi se pozivni film za ovogodišnji Znanstveni piknik: https://youtu.be/ryCPO3Q4KNw

Poštovani roditelji,

Na zamolbu HŽ-a stavljamo link na naše stranice s ciljem promicanja sigurnosti unutar pružne mreže i na željezničkoj infrastrukturi. Brošuru možete pronaći ovdje.

Poštovani roditelji,

Ured za suzbijanje zlouporabe droga Vlade Republike Hrvatske objavio je brošuru za roditelje "Intervju s roditeljima - odgovori koje je dobro znati".  Molim vas da se upoznate sa sadržajem brošure.

Dragi učenici, roditelji i prijatelji Osnovne škole Jure Kaštelana!

Sigurno već znate da ove godine naša škola slavi 50. rođendan i mi smo, naravno, odlučili to dostojno proslaviti.

Jedan od obljetničkih projekata odnosi se na digitalizaciju našega školskoga časopisa Čarobna frula. Zato danas 8. rujna, na Međunarodni dan pismenosti, radosno objavljujemo poveznicu naših internetskih novina kao 25. kronološki i prvi digitalni broj.

Skrolajte, klikajte i čitajte nas na www.čarobna-frula.hr

Broj, koji ćemo nastojati redovito ažurirati i koji vam donosi rođendansku temu broja, zaključujemo potkraj siječnja 2018., u skladu s propozicijama LiDraNo natjecanja za novinarski izraz, no ne brinite se. Odmah ćemo  pokrenuti novi, 26. broj.

Srdačan pozdrav,

Uredništvo Čarobne frule

28.1. obilježava se Europski dan zaštite osobnih podataka. Tim povodom objavljujemo brošure i letke Agencija za zaštitu osobnih podataka s ciljem boljeg upoznavanja sa problemima koi se mogu pojaviti i načinima kako ih spriječiti.

Privatnost djece

10 koraka protiv govora mržnje na internetu

Zaštita osobnih podataka djece na internetu

Ne budi meta kradljivaca identiteta

Zaštita osobnih podataka djece na društvenim mrežama

Moja Fejs priča

Pravilnik o kriterijima za izricanje pedagoših mjera koji je stupio na snagu 10.9.2015. možete pronaći ovdje.

Zaštita privatnosti na Facebooku

« Kolovoz 2017 »